ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112

Pon - pt: 09:00 - 19:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
Pon - pt: 08:00 - 19:00, Sb: 09:00 - 15.00

Peelingi lekarskie

Peelingi  lekarskie (medyczne) polegają na kontrolowanym usunięciu (eksfoliacji) martwych komórek naskórka. Dzieli się je ze względu na głębokość oddziaływania: bardzo powierzchowne, powierzchowne, średniogłębokie oraz głębokie.

Podczas zabiegu na skórę twarzy nałożona jest substancja chemiczna o odpowiednim natężeniu, dobrana indywidualnie do potrzeb pacjenta przez lekarza, na podstawie wywiadu medycznego oraz dogłębnej analizy stanu skóry. Następnie ustalane są kroki dotyczące pielęgnacji po zabiegu.

Skóra bezpośrednio po peelingu najczęściej jest zaczerwieniona. W przeciągu kilku dni staje się coraz bardziej napięta, aby w ostateczności zacząć pękać i łuszczyć się, co jest nieodłącznym elementem tego zabiegu.

Wskazaniem do wykonania peelingu lekarskiego :

  • uszkodzenia skóry związane z wiekiem 
  • zmiany chorobowe skóry (trądzik oraz powikłania po trądziku)
  • rozszerzone pory
  • zaburzenia rogowacenia
  • przebarwienia
  • blizny 
  • rozstępy

Dzięki peelingom można uzyskać efekt dogłębnego oczyszczenia, pozbyć się wielu defektów i zyskać promienny wygląd. Efekty są uzależnione od rodzaju preparatu oraz jego stężenia, jednakże główne zalety zabiegu to odnowa komórek, wzmożenia syntezy kolagenu, regulacja wydzielania serum, zmniejszenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień oraz  ogólna regeneracja naskórka.

W naszym gabinecie dostępne są różne rodzaje peelingów, poczynając od podstawowych takich jak peelingi ziarniste, poprzez klasyczne metody uniwersalne, takie jak peeling kawitacyjny oraz bardziej kompleksowe – łączące złuszczanie z  nawilżaniem..

Przeciwwskazania do zabiegu ustala lekarz, jednakże należy wziąć pod uwagę że po peelingu skóra powinna być chroniona przed promieniami słonecznymi

Zadbaj o zdrowy wygląd swojej skóry już teraz!


Peelingi lekarskie

Peelingi lekarskie (medyczne) polegają na kontrolowanym usunięciu (eksfoliacji) martwych komórek naskórka.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

    Umów wizytę