ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112

Pon - pt: 09:00 - 19:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
Pon - pt: 08:00 - 19:00, Sb: 09:00 - 15.00

Implantolog – Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne to najdoskonalsze rozwiązanie w przypadku całkowitej utraty zęba. Wyróżnia je trwałość, niezwykle naturalny wygląd, a przede wszystkim wygoda użytkowania. Dzięki tytanowi, z którego się je wykonuje, nie wywołują reakcji alergicznych, co czyni je naprawdę bezpiecznymi.

Implant zęba to niewielka śrubka, która ma za zadanie zastąpić korzeń zęba. Jest on podstawą, na której zostaje odbudowana korona, czyli część widoczna w jamie ustnej.

Przygotowanie do zabiegu pod stomatologiczny implant zęba

Przed zabiegiem wykonujemy dokładną diagnostykę RTG (analiza zdjęć – rtg zębowego, pantomogramu, CBCT) oraz badania kliniczne, dla jak najszerszej wiedzy na temat zdrowia pacjenta, co ma duże znaczenie dla pełnego powodzenia zabiegu. Przykładamy do tej części dużą wagę, ponieważ bezpieczeństwo to podstawa. Po ustaleniu planu leczenia przechodzimy do części chirurgicznej.

Wszczepienie implantu stomatologicznego wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut.

Po zabiegu przekazujemy naszym pacjentom szczegółowe zalecenia dotyczące przyjmowania leków oraz informujemy o konieczności zdjęcia szwów po około 8 dniach.

Proces gojenia i kolejne kroki po wstawieniu implantu zęba

Potrzeba około 3 miesięcy do pełnego wygojenia miejsca wszczepionego implantu zęba oraz obrośnięcia go kością, czyli osteointegracji. Gdy dobry implantolog oceni, czy implant jest już w pełni stabilny, można przejść do wykonania odbudowy protetycznej, zazwyczaj w postaci korony.

Implantacja to najbardziej zaawansowana część pod względem chirurgicznym, dlatego w Denis Clinic wykonuje ją doświadczony w tej dziedzinie lekarz medycyny, specjalista II stopnia chirurgii szczękowo – twarzowej dr Jarosław Wielogórski.

Pacjenci poszukujący dobrego implantologa na terenie Warszawy, w tym Tarchomina i Białołęki mogą być spokojni i zaufać specjalistom w naszej klinice.


Implanty

Implanty stomatologiczne to najdoskonalsze rozwiązanie w przypadku całkowitej utraty zęba. Wyróżnia je trwałość, niezwykle naturalny wygląd, a przede wszystkim wygoda użytkowania.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

    Umów wizytę