ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112

Pon - pt: 09:00 - 20:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
Pon - pt: 09:00 - 20:00, Sb: 09:00 - 14.00
ul. Jagiellońska 75, Warszawa
501 111 112
Pon - pt: 09:00 - 20:00, Sb: 09:00 - 14.00

Korony

Korona porcelanowa: wszystko co powinieneś wiedzieć decydując się na jej założenie.

Porcelanowa korona zęba to jedna z metod uzupełniania częściowych lub całościowych ubytków w uzębieniu. Jest metodą trwałą, wygląda bardzo naturalnie i daje uczucie własnych zębów, zapewniając wysoki komfort użytkowania.

Jak wygląda korona porcelanowa?

Korona porcelanowa to rodzaj kapsuły wspartej na własnym korzeniu lub implancie. Doskonale imituje naturalny ząb nie tylko w kwestii estetycznej ale również funkcjonalnej.

Kiedy ząb zostaje trwale przebarwiony lub ukruszony na skutek próchnicy czy mechanicznego uszkodzenia, koronę zakładamy na korzeniu zęba wspartym wkładem koronowo- korzeniowym. W przypadku całkowitej utraty zęba, koronę mocuje się na implancie, czyli tzw. sztucznym korzeniu.

Korony porcelanowe montowane w naszej klinice to:

 • korona porcelanowa na metalu – na podbudowie metalowej. Jej zalety to: trwałość, duża elastyczność, odporność na pękanie i niższa cena. Stosowana głównie w odcinku bocznym.
 • korona porcelanowa na cyrkonie lub pełnoceramiczna – daje najwyższy komfort użytkowania, a przy tym wygląda bardzo naturalnie, nie powoduje przebarwień ani reakcji uczuleniowych, ponadto jest bardzo trwała.

Cena korony porcelanowej

Ile kosztuje korona porcelanowa? To jedna z najdroższych metod uzupełniania ubytków w uzębieniu. Ile kosztuje? Ceny w Denis Clinic to:

 • Korona porcelanowa na metalu 960 zł
 • Korona porcelanowa ze stopniem pełnoceramicznym 1100 zł
 • Korona pełnoceramiczna, korona porcelanowa na tlenku cyrkonu 1 650 zł

Mimo, że cena korony na cyrkonie jest najwyższa – dzięki bardzo zaawansowanej metodzie wykonywania jest nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

Należy pamiętać, że cena samej korony to nie zawsze pełny koszt uzupełnienia ubytku. Przed jej założeniem konieczna jest konsultacja stomatologiczna, niekiedy trzeba zrobić odpowiednie badania (np. zdjęcia radiologiczne) lub poddać się zabiegom wstępnym (np. zabiegowi odbudowy dziąseł, zabieg leczenia kanałowego.

Trwałość korony porcelanowej

Ponieważ korony porcelanowe to dosyć duży wydatek, pacjenci często pytają o ich trwałość. Ile lat wytrzymują? zarówno te wykonane na metalu jak i na cyrkonie mogą służyć pacjentowi nawet 20 lat, bez uszkodzeń, przebarwień i innych problemów.

Materiały użyte do jego zrobienia są całkowicie przyjazne otaczającym go tkankom (szczególnie, jeśli korona wykonana jest na podbudowie z cyrkonu), nie wchodząc z nimi w reakcje i nie powodując podrażnień ani alergii. Ponadto, sama korona odporna jest na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia.

Niektórzy pacjenci pytają, czy korony porcelanowe ciemnieją. Opinie lekarzy oraz pacjentów są zgodne – przy zwyczajnym ich użytkowaniu i odpowiedniej pielęgnacji codziennej, nie następuje zmiana koloru.

Barwę zakładanych koron dobiera się do barwy zębów naturalnych przy pomocy wzornika kolorów, by wyglądały one naturalnie. Niekiedy zdarza się, że z czasem zmianie ulega odcień zębów własnych pacjenta i wówczas korona zaczyna się od nich różnić. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem, który doradzi, czy lepiej będzie wymienić koronę czy np. przeprowadzić wybielanie zębów.

Jak dbać o korony porcelanowe?

To, jak długo korona porcelanowa wygląda estetycznie, zależy w dużej mierze od jej codziennej pielęgnacji. Jak o nią dbać, by przez wiele lat cieszyć się jej dobrym wyglądem? Otóż tak samo, jak o zęby własne. To kolejna nieoceniona zaleta koron porcelanowych i ich przewaga nad innymi rozwiązaniami, np. protezami ruchomymi.

Oprócz codziennej pielęgnacji nie można jednak zapomnieć o profilaktycznych wizytach u stomatologa celem kontrolowania kondycji całego uzębienia.


Korony

Porcelanowa korona zęba to jedna z metod uzupełniania częściowych lub całościowych ubytków w uzębieniu. Jest metodą trwałą, wygląda bardzo naturalnie i daje uczucie własnych zębów, zapewniając wysoki komfort użytkowania.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

  [kkstarratings]

  Kontakt z nami:

  GABINET ul. Kowalczyka

  ul. A. Kowalczyka 7, Warszawa
  501 111 112
  Pon - pt: 09:00 - 20:00

  GABINET ul. Młodzieńcza

  ul. Młodzieńcza 1
  501 111 112

  Pon - pt: 09:00 - 20:00

  GABINET ul. Jagiellońska

  ul. Jagiellońska 75, Warszawa
  501 111 112

  Pon - pt: 09:00 - 20:00
  Umów wizytę