ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112
780 780 616
Pon - pt: 09:00 - 20:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
780 780 616
Pon - pt: 09:00 - 20:00, Sb: 09:00 - 14.00
ul. Jagiellońska 75, Warszawa
501 111 112
780 780 616
Pon - pt: 09:00 - 20:00, Sb: 09:00 - 14.00

Ortodoncja


ORTODONCJA

Wady zgryzu wpływają negatywnie nie tylko na wygląd twarzy, ale przede wszystkim na prawidłowe funkcjonowanie.

Wady zgryzu wpływają negatywnie nie tylko na wygląd twarzy, ale przede wszystkim na prawidłowe funkcjonowanie. Dziedziną stomatologii, która koryguje nieprawidłowo ustawione zęby, właśnie wady zgryzu oraz wady szczękowo-twarzowe jest ortodoncja.

Leczenie ortodontyczne wymaga wykorzystania aparatów ortodontycznych stałych lub zdejmowanych.

Efekty leczenia ortodontycznego:

 • piękny uśmiech i estetyczny wygląd twarzy
 • prawidłowe funkcjonowanie stawów skroniowo – żuchwowych
 • redukcja wad wymowy
 • korzystny wpływ na kondycję dziąseł
 • zdrowe zęby i mniejsze ryzyko próchnicy i chorób przyzębia

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

 1. Leczenie poprzedzone jest konsultacją z ortodontą, podczas której wykonywane są zdjęcia RTG oraz pobierane są wyciski do badań diagnostycznych.
 2. Następnie lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia, omawiając jego poszczególne etapy, uwzględniając także koszta leczenie ortodontycznego.
 3. Kolejny krok to przygotowanie do wizyty, na której zostanie założony aparat. By to nastąpiło konieczne jest profesjonalne oczyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym.
 4. Założenie aparatu ortodontycznego.
 5. Dla pewności powodzenia leczenia, wizyty kontrolne muszą odbywać się co 4-6 tyg.
 6. Zdjęcie aparatu ortodontycznego.
 7. Leczenie ortodontyczne tzw. retencyjne, czyli utrzymujące efekty leczenia.

Leczenie ortodontyczne dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. W gabinecie Denis Clinic ortodoncją zajmuje się Monika Masłowska, lekarz stomatolog, specjalista stomatologii zachowawczej i specjalista ortodoncji II stopnia.

W Denis Clinic przeprowadzamy zarówno konsultacje ortodontyczne, jak i zakładamy aparaty ruchome lub stałe (stalowe, kryształkowe) dla pacjentów z Białołęki, Tarchomina i całej Warszawy.


LECZENIE DZIECI

Wczesne leczenie ortodontyczne pozwala na uniknięcie wielu problemów i skomplikowanych zabiegów w przyszłości.

Wczesne leczenie ortodontyczne pozwala na uniknięcie wielu problemów i skomplikowanych zabiegów w przyszłości. Szybkie wykrycie wad zgryzu umożliwia często skuteczniejsze leczenie. Jakie są plusy wczesnego rozpoczęcia leczenia?

 • walka z dysfunkcjami ustnymi  i nieprawidłowymi nawykami
 • łatwiejsze i często krótsze leczenie aparatami stałymi w wieku młodzieńczym
 • skuteczniejsza walka z wadami wymowy

Dzieci, które nie posiadają wszystkich stałych zębów noszą zwykle aparat wyjmowany, z kolei starsze powyżej 12 roku życia lub po prostu z zębami stałymi potrzebują właśnie aparatu stałego.


LECZENIE DZIECI

Wczesne leczenie ortodontyczne pozwala na uniknięcie wielu problemów i skomplikowanych zabiegów w przyszłości.

LECZENIE DOROSŁYCH

Leczenie wad zgryzu jest coraz popularniejsze u osób dorosłych. W wielu przypadkach pomaga ono uniknąć stłoczenia zębów, próchnicy, wypadania zębów oraz chorób dziąseł.

Leczenie wad zgryzu jest coraz popularniejsze u osób dorosłych. W wielu przypadkach pomaga ono uniknąć stłoczenia zębów, próchnicy, wypadania zębów oraz chorób dziąseł. Leczenie ortodontyczne u dorosłych wymaga zwykle użycia aparatu stałego i jest początkowo trudniejsze niż u dzieci i młodzieży, jednak później przebiega dokładnie tak samo. W zależności od wad zgryzu leczenie może trwać od 1,5 do 2,5 roku. Bywa także, że konieczne jest usunięcie kilku zębów. Dobry ortodonta, musi jednak uświadamiać swoim pacjentom, że efekt estetyczny oraz komfort wynikający z posiadania zdrowych i prostych zębów jest nie do przecenienia.


APARAT ORTODONTYCZNY

Aparat ortodontyczny ma leczyć wady zgryzu i doprowadzić do prawidłowego ustawienia zębów pacjenta.

Aparat ortodontyczny ma leczyć wady zgryzu i doprowadzić do prawidłowego ustawienia zębów pacjenta. Dobór aparatu zależy od ortodonty, który wybierze najlepszy dla pacjenta model, zarówno pod względem działania, jak i wizualnym.


APARAT ORTODONTYCZNY

Aparat ortodontyczny ma leczyć wady zgryzu i doprowadzić do prawidłowego ustawienia zębów pacjenta.

RODZAJE APARATÓW

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, odbudową złamanych zębów, zmianą kształtu i ustawienia zębów, a także korektą trwałych przebarwień.

Najprościej podzielić aparaty ortodontyczne na wyjmowane i stałe.

Czym się różnią?

Aparaty wyjmowane stosowane są u dzieci, które nie mają jeszcze kompletu stałych zębów. Pacjent może samodzielnie wyciągać taki aparat. Zbudowany jest on z akrylowej płytki i drucianych pętli. Niestety aparaty tego typu rozwiązują tylko niewielkie wady zgryzu, jak wychylenia zębów. Za to stosowane we wczesnym dzieciństwe mogą wpłynąć na kształt twarzy. Wykorzystywane są także w celu utrwalenia zmian, które osiągnięto dzięki prostowaniu zębów. Zwykle zaleca się, by nosić je nocą oraz przez kilka godzin w ciągu dnia.

 


INVISALIGN

W osiągnięciu prostych zębów mogą pomóc także przezroczyste nakładki Invisalign.

W osiągnięciu prostych zębów mogą pomóc także przezroczyste nakładki Invisalign. Praktycznie niewidoczne i idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika, skierowane zarówno do pacjentów z niewielkimi, jak i bardziej zaawansowanymi wadami zgryzu. Badania wykazały, że noszenie nakładek Invisalign powoduje mniej bólu niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Ponadto są one łatwe w użyciu i nie wymagają ograniczeń w spożywaniu posiłków.


INVISALIGN

W osiągnięciu prostych zębów mogą pomóc także przezroczyste nakładki Invisalign.

JAK DBAĆ O APARAT?

Osoby noszące aparat ortodontyczny muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej.

Osoby noszące aparat ortodontyczny muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Wszystko to przez skomplikowaną budowę aparatu, która sprzyja gromadzeniu się resztek jedzenia, a następnie namnażaniu bakterii.

 


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

  [kkstarratings]

  Kontakt z nami:

  GABINET ul. Kowalczyka

  ul. A. Kowalczyka 7, Warszawa
  501 111 112
  Pon - pt: 09:00 - 20:00

  GABINET ul. Młodzieńcza

  ul. Młodzieńcza 1
  501 111 112

  Pon - pt: 09:00 - 20:00

  GABINET ul. Jagiellońska

  ul. Jagiellońska 75, Warszawa
  501 111 112

  Pon - pt: 09:00 - 20:00
  Umów wizytę