ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112

Pon - pt: 09:00 - 19:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
Pon - pt: 08:00 - 19:00, Sb: 09:00 - 15.00

Profilaktyka

Podstawą w walce o zdrowe zęby jest przede wszystkim odpowiednia profilaktyka. Pozwala ona na uniknięcie często długiego, kosztownego leczenia stomatologicznego. Ma powstrzymywać płytkę nazębną, przed przekształceniem się w próchnicę, która jest przyczyną chorób zębów i przyzębia.

Oprócz domowych sposobów usuwania płytki nazębnej, konieczne jest korzystanie z profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej dla najtrwalszych efektów.

Na czym polega profilaktyka stomatologiczna w gabinecie?

Główne zadania profilaktyki to dokładne usuwanie kamienia nazębnego oraz zabezpieczenie zębów przed jego powstawaniem. Profesjonalne zabiegi wykonane przez lekarza lub higienistkę znacząco poprawiają również wygląd zębów.

W Denis Clinic do zabiegów profilaktycznych zaliczamy przegląd jamy ustnej z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej, która pozwala na wykrycie nawet niewielkich nieprawidłowości.

Wykonujemy także:

  • Instruktaż higieny jamy ustnej i motywowanie pacjenta do prawidłowego dbania o zęby i jamę ustną (nauka prawidłowych technik szczotkowania zębów, dobór szczoteczki, nici dentystycznych, płukanki, irygatory)
  • Skaling ultradźwiękowy, wykonywany za pomocą skalera. Zabieg usuwa kamień nazębny, wykorzystując drgania o wysokiej częstotliwości, które go rozbijają.
  • Piaskowanie zębów stanowi uzupełnienie skalingu. Wykonywane jest w celu usunięcia osadów oraz oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z trudno dostępnych miejsc. Zabieg jest bezbolesny.
  • Polishing zębów, polega na dokładnym wygładzeniu powierzchni zębów szczoteczką i gumek z pastą polerską.
  • Fluoryzacja zębów za pomocą stężonych preparatów fluorkowych, które wzmacniają szkliwo.
  • Lakowanie zębów, polegające na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach trzonowych i przedtrzonowych lakiem szczelinowym, który wypełnia bruzdę oraz uwalnia fluor, dzięki czemu zabezpiecza zęby przed próchnicą.

Profilaktyka

Podstawą w walce o zdrowe zęby jest przede wszystkim odpowiednia profilaktyka. Pozwala ona na uniknięcie często długiego, kosztownego leczenia stomatologicznego.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

    Umów wizytę