ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112

Pon - pt: 09:00 - 19:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
Pon - pt: 08:00 - 19:00, Sb: 09:00 - 15.00

Usuwanie przebarwień – ICON

Białe przebarwienia na zębach przednich to problem estetyczny wielu pacjentów.
Zwykle są one skutkiem wad rozwojowych szkliwa, nadmiernej podaży fluoru w okresie rozwojowym lub początkowym objawem próchnicy.. Stosowane w takich przypadkach wybielanie zębów potrafił nasilić problem i dodatkowo wybielić plamki, przez co mogą być jeszcze bardziej widoczne.
Leczenie materiałem ICON pozwala uzyskać równomierny kolor i przezierność zęba. Leczenie takie jest całkowicie nieinwazyjne.

Główną przyczyną widoczności białych przebarwień na powierzchni zęba jest uszkodzenie szkliwa i uwięzienie w jego obrębie drobinek powietrza i wody. Zmienia to kierunek załamania światła na powierzchni szkliwa co uwidacznia się białą plamką na jego powierzchni. Preparat ICON wnika w powstałe porowatości, a ponieważ jego współczynnik załamania światła jest podobny do szkliwa to białe przebarwienia przestają być widoczne.

Jak przeprowadzany jest zabieg metodą Icon?

 • Czas trwania zabiegu Icon u dentysty zależy od liczby leczonych zębów i głębokości istniejących zmian.
  Leczenie preparatem DMG ICON odbywa się bez użycia wierteł. Zmieniona powierzchnia szkliwa jest najpierw oczyszczana i polerowana a następnie wytrawiana specjalnym płynem ICON etch. Po spłukaniu i osuszeniu powierzchni zęba nakładany jest preparat ICON, który wnikając w strukturę uszkodzonego szkliwa likwiduje białe plamki na jego powierzchni. Na koniec ząb jest naświetlany lampą polimeryzacyjną i polerowany.
 • Po zabiegu zalecane jest stosowanie tzw. białej diety, czyli unikanie picia i jedzenia produktów, które mogą zabarwić szkliwo: buraków, czerwonego wina, a także kawy czy herbaty.

Najczęściej zadawane pytania:

 • czy leczenie metodą ICON jest bolesne? – leczenie jest bezinwazyjne dlatego pacjent nie odczuwa żadnego bólu , powierzchnia zęba jest tylko polerowana na początku i końcu zabiegu specjalnymi gumkami, struktura zęba nie jest w żaden sposób naruszana wiertłem.
 • czy metodą ICON można usunąć wszystkie przebarwienia? – większość przebarwień usuwana jest całkowicie. Jeśli mamy do czynienia z dużymi głębokimi przebarwieniami, zabieg trawienia powierzchni zostaje powtórzony 2-3 krotnie co jeśli nie usunie przebarwienia w całości to na pewno znacząco zmniejszy jego widoczność.
 • czy usuwanie przebarwień uszkadza szkliwo? – preparat ICON wnikając w mikropory i nierówności szkliwa powoduje zwiększenie jego szczelności a co za tym idzie zwiększa jego odporność na próchnicę. Dzięki takiej właściwości preparat ten jest też stosowany do leczenia początkowych zmian próchnicowych bez użycia wierteł.

Usuwanie przebarwień – ICON

Białe przebarwienia na zębach przednich to problem estetyczny wielu pacjentów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

  Rate this offer

  Kontakt z nami:

  GABINET ul. Kowalczyka

  ul. A. Kowalczyka 7, Warszawa
  501 111 112
  Pon - pt: 08:00 - 19:00, Sb: 09:00 - 15.00

  GABINET ul. Młodzieńcza

  ul. Młodzieńcza 1
  22 6792676

  Pon - pt: 09:00 - 19:00
  Umów wizytę