Wybielanie zębów
Lśniące, białe zęby wspaniale ożywiają i odmładzają twarz. Istnieje wiele metod wybielania, jednak najtrwalszą, a zarazem najbezpieczniejszą jest wybielanie nakładkowe. Daje ona efekt wybielenia o kilka odcieni już w ciągu kilku dni i utrzymuje się nawet do kilku lat.
Jak przebiega wybielanie nakładkowe?
Pierwszy krok to oczyszczenie zębów z kamienia i osadu, by mogły zostać równo pokryte preparatem wybielającym. W razie ubytków lub próchnicy zęby muszą wcześniej zostać wyleczone.
Następnie lekarz pobiera wyciski zębów pacjenta, by na ich podstawie laboratorium protetyczne przygotowało indywidualne nakładki. Muszą one zostać idealnie dopasowane podczas wizyty u dobrego stomatologa lub higienistki. Konieczne jest również przekazanie szczegółowych instrukcji, co do aplikacji żelu wybielającego.
Kolejny krok to rozpoczęcie wybielania w warunkach domowych. Zwykle potrzeba od 8 do 10 nocy, by osiągnąć oczekiwane efekty.
Zalecenia
By osiągnąć najlepsze efekty wybielania oraz nie zakłócić jego przebiegu, nie należy spożywać mocno barwiących pokarmów takich, jak czerwone wino, sok z czarnej porzeczki czy aronii, kawa, herbata, czerwone buraczki, niektórych przypraw np. curry. Zęby są wówczas szczególnie podatne na barwienie.
Zdarza się, że preparat wybielający może wywołać nadwrażliwość zębów. Wówczas należy udać się na wizytę kontrolną, na której wykonane zostanie lakierowanie z wykorzystaniem preparatu z fluorem. Zabieg ten skutecznie rozwiązuje problem nadwrażliwych zębów.