ul. Młodzieńcza 1, Warszawa
501 111 112
780 780 616
Pon - pt: 09:00 - 20:00
ul. J. Kowalczyka 7, Warszawa
501 111 112
780 780 616
Pon - pt: 09:00 - 20:00, Sb: 09:00 - 14.00
ul. Jagiellońska 75, Warszawa
501 111 112
780 780 616
Pon - pt: 09:00 - 20:00, Sb: 09:00 - 14.00

Botox – Toksyna botulinowa 

TOKSYNA BOTULINOWA -tzw. BOTOX to silnie działająca toksyna hamująca uwalnianie neuroprzekaźnika między nerwami a mięśniami. Blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli tzw. synapsy nerwowo-mięśniowe. Wstrzykiwana jest w odpowiednio dozowanych ilościach bezpośrednio do tkanki mięśniowej, zmniejszając jej kurczliwość. Dzięki temu jesteśmy w stanie zniwelować zmarszczki mimiczne i inne niedoskonałości pojawiające się wraz z upływem czasu.

Botox jest równie skuteczny u mężczyzn jak i u kobiet – stosuje się ją do likwidacji zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie również w  leczeniu nadmiernej potliwości.

Zabieg ostrzykiwania skóry botoksem trwa kilkanaście minut. Po przygotowaniu do zabiegu i schłodzeniu skóry lekarz przystępuje do ostrzykiwania. W zależności od miejsca, wstrzykuje się odpowiednią ilość botoksu. W przypadku czoła jest to osiem ostrzykiwań, w okolicy kurzych łapek trzy po każdej stronie. W przypadku powiek wystarczy jedno lub dwa wstrzyknięcia na każdą z nich. Na koniec schładza się skórę i smaruje kremem z wit.K . Maść chroni skórę przed powstawaniem siniaków. Po zabiegu przez trzy godziny nie można dotykać i masować twarzy, schylać się i kłaść. Takie ruchy mogą spowodować przemieszczanie się botoxu pod skórą.

Zaraz po zabiegu z botoksem skóra może być nieco podrażniona i obrzęknięta, może nawet powstać niewielki siniak, ale te objawy trwają krótko i szybko znikają. Efekt kosmetyczny zastosowania botoksu jest widoczny po 3-4 dobach, a poprawą wyglądu można cieszyć się od 3 do 6 miesięcy. Po dwóch tygodniach następuje wizyta kontrolna, na której lekarz określa czy botox rozłożył się równomiernie i czy nie należy przeprowadzić korekty. Regularne powtarzanie zabiegu utrwala jego rezultaty pozwalając w przyszłości na zmniejszenie częstotliwości jego wykonywania. 

Zabieg zalecamy wszystkim o intensywnej mimice twarzy skutkującej wystąpieniem zmarszczek nawet u młodych osób. W przypadku ostrzykiwania botoksem nie ma dolnej ani górnej granicy wieku. Często na zabieg decydują się kobiety młode, przed ukończeniem 30. roku życia. Zwykle chcą za pomocą botoksu spłycić powstające już w tym wieku zmarszczki mimiczne. Wstrzykiwanie botoxu ma też działanie profilaktyczne. Dzięki temu zabiegowi rzadziej będziemy marszczyć np. czoło, przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo że zmarszczka się utrwali i uwidoczni.

Dzięki temu zabiegowi medycyny estetycznej jesteśmy w stanie zredukować:

 • lwią zmarszczkę
 • kurze łapki
 • zmarszczki pod oczami
 • opadająca górną powiekę
 • opadanie brwi
 • zmarszczki palacza
 • opadające kąciki ust
 • nadpotliwość dłoni i stóp
 • zmarszczki poprzeczne na czole  

Dodatkowo uzyskujemy efekt poprawienia owalu twarzy i delikatnego liftingu.

 • niwelowanie bruksizmu

Co to jest bruksizm:
To Nawykowe, nieświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami tzw. bruksizm to schorzenie wieloczynnikowe, najczęściej występujące podczas snu, związane między innymi z nadmierną aktywnością mięśni żwaczy. Bruksizm doprowadza do wystąpienia takich objawów jak np. częste bóle głowy, ścieranie szkliwa zębów czy niekorzystnego efektu: „kwadratowa twarz”.
Skuteczną metodą niwelowania dolegliwości jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej.
Cechuje ją bezpieczeństwo, skuteczność i utrzymywanie się rezultatów nawet przez 6 miesięcy. Zabieg jest również szybki i bezbolesny. Elekty jakie uzyskujemy to:

 • Zaprzestanie zgrzytania zębami,
 • Ustąpienie bólów głowy
 • Wizualne wysmuklenie twarzy

Toksyna botulinowa - botox 

Neurotoksyna botulinowa to popularny botox, najchętniej wykorzystywany do wygładzania zmarszczek.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

  [kkstarratings]

  Kontakt z nami:

  GABINET ul. Kowalczyka

  ul. A. Kowalczyka 7, Warszawa
  501 111 112
  Pon - pt: 09:00 - 20:00

  GABINET ul. Młodzieńcza

  ul. Młodzieńcza 1
  501 111 112

  Pon - pt: 09:00 - 20:00

  GABINET ul. Jagiellońska

  ul. Jagiellońska 75, Warszawa
  501 111 112

  Pon - pt: 09:00 - 20:00
  Umów wizytę