Nici rewitalizujące
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.
Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność skóry.
Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici rewitalizujące PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.
Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
Zastosowanie nici rewitalizujących PDO pozwala ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.
Po wprowadzeniu nici PDO poprawa wyglądu skóry następuje bardzo szybko. Zabieg jest w pełni bezpieczny i prawie bezbolesny, dzięki zastosowanemu znieczuleniu, trwa od 30 minut do godziny, nie pozostawia nacięć i blizn oraz daje szybkie efekty (pierwsze zmiany widoczne są już po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to następuje produkcja kolagenu). Zabieg przeznaczony jest dla osób powyżej 30. roku życia z objawami wiotkiej skóry, które chcą poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki oraz poprawić jędrność i elastyczność skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się około dwóch lat. Proces syntezy naturalnych białek zaczyna się 10-14 dni po zabiegu i trwa do około 240 dni, czyli przez okres utrzymywania się nici rewitalizując w organizmie. Efekty zabiegu utrzymują się do 24 miesięcy.
Główne wskazania do zastosowania nici PDO:
Na twarzy:
- pionowe i poziome zmarszczki na czole
- lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
- dolna powieka – worki
- policzki
- wyraźny fałd nosowo-wargowy
- rowek policzkowo-jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy
- V-lifting
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- fałdy skóry na policzku
- pomarszczone policzki
Na ciele:
- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie i kształtowanie piersi
- zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
- niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
- otyłość – ramiona, brzuch, żebra
- łysienie
Nić rewitalizującą PDO można stosować nie tylko na wybranych miejscach na twarzy, ale także na dekolcie, biuście, pośladkach, brzuchu a nawet nogach.
Rezultaty:
- lifting skóry
- odmłodzenie skóry
- wygładzenie zmarszczek
Zapraszamy na indywidualne konsultacje w celu dobrania odpowiedniego rozwiązania problemów utraty jędrności skóry.